fbpx

Príbeh voskových obrúskov

Vymysleli sme obrúsky napustené včelím voskom?

Nie, nevymysleli sme ich my, ani nik zo Slovenska. Príbeh voskových obrúskov sa začal písať veľmi dávno. Včelí vosk bol používaný na uchovanie potravín už u Egypťanov. Okolo roku 1900 bol včelí vosk aplikovaný na handričku, ktorá sa používala na zakrytie skladovaných potravín v nádobách. Tento koncept dostal v súčasnosti nový moderný twist a prišli s ním ľudia v Kanade.

Ako dlho vydrží voskovaný obrúsok Môj obal?

Závisí od starostlivosti a miery používania. Voskové obaly môžu vydržať až rok a po doslúžení môžu mať mnoho ďalších spôsobov použitia:
– nastrihané na prúžky fungujú ako rozpaľovače ohňa
– použite ich na pomoc pri otváraní veka pohárov
– môžete ich kompostovať, jednoducho ich nastrihajte na kúsky a hoďte do kompostéra, sú biologicky odbúrateľné.
Voskové obrúsky je možné obnoviť včelím voskom alebo pripravenou zmesou vosku, živice a oleja, ktorú si môžete kúpiť aj u nás. Návod, ako na to, nájdete na našej stránke https://mojobal.sk/.

Z čoho sú vyrobené?

Voskové obrúsky Môj obal sú vyrobené z organických a prírodných zložiek. Používame certifikovanú organickú bavlnu napustenú zmesou z včelieho vosku a jojobového oleja s prírodnou živicou. Obrúsky Môj obal sú vyrábané ručne, takže každý kúsok je jedinečný.

Sú voskové obaly antibakteriálne?

Áno, včelí vosk, živica a jojobový olej pôsobia antibakteriálne.

Prečo nie sú naše obrúsky biele?

Veľmi jednoduché, nepoužívame bielený včelí vosk a snažíme sa vyhýbať látkam, ktoré by boli chemicky bielené, alebo by bol dizajn potlačený neekologickými farbami. Nebielené veci majú menší vplyv na životné prostredie.

Voňajú obrúsky Môj obal?

Áno, ako včelí vosk. Našli sme najvoňavejší včelí vosk, naše obrúsky majú nezameniteľnú vôňu. Nektár zozbieraný včelami môže vytvoriť mierne odlišné sladké vône vosku (ktoré milujeme).

Prečo si vybrať voskový obrúsok a nie plastové vrecko?

Plastovú fóliu nenašli len vznášať sa v oceánoch, ale mikroplasty sú aj v snehu na Antarktíde a vo vode, ktorú pijeme. Toto nie je znakom toho, že naša planéta je v zdravom stave. Na rozdiel od plastu, voskové obrúsky sú vyrobené z organických a prírodných materiálov a sú biologicky rozložiteľné. Nenájdete ich na dne oceánu, ale na dne kompostu, ktorý sa vracia do zeme.

Aké balenie používame?

Používame recyklovaný papier, aj to v minimálnej miere, len aby sme vám mohli na ňom sprostredkovať najdôležitejšie informácie o tovare.

Ďakujeme Vám, že sa snažíte znižovať vyprodukovaný odpad a pomáhať zachrániť našu planétu.

Ďakujeme, že ste si príbeh voskových obrúskov Môj obal prečítali dokonca

Voskové obrúsky Môj obal tvoria súčasť ekodomácnosti.

Návody, videá a odporúčania nájdete na Facebook profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *